מעקות זכוכית

אם פעם נהגנו לראות מעקות זכוכית בבתי מלון, משרדי הייטק או איזה חלל מפוצץ אחר, היום מדובר בסוג פופולרי במיוחד של מעקה, שמככב בבתים השונים בישראל. מעקות זכוכית הן לא טרנד, אלא ממש כאן כדי להישאר! מדובר בסוג עיצוב חדשני שתורם רבות לעיצוב של הבית, נותן תחושה של חלל מוגדל ומוסיף יוקרה, זוהר ואור למקום כולו. חושבים על התקנת מעקות זכוכית בבית שלכם או במשרד? ריכזנו עבורכם את כל מה שחשוב לדעת בנושא.

מהו מעקה זכוכית?

מעקה הזכוכית הוא סוג של מעקה שמתאים לכל סוג של מבנה – מרפסת, מדרגות פנימיות בתוך הבית וכו'. הפופולריות שלו צברה תאוצה בשנים האחרונות, וזאת לאור היתרונות הרבים הגלומים בו. היתרון הבולט מכל הוא המראה האסתטי שהוא יוצר, הודות לעובדה שחומר הגלם הבסיסי בו הוא זכוכית. הזכוכית מעניקה לחלל מראה רך, עדין ואלגנטי. התוספת שלה לכל חלל ועיצוב באשר הוא, משווה מראה יוקרתי ומודרני, ובשונה מחומרים כמו עץ נותנת תחושה של מרווח ופתיחות בחלל.

יתרון נוסף שגלום במעקה זכוכית, הוא שאין צורך בהתאמה מקיפה של עיצוב הבית אליו, משום שהזכוכית היא שקפקפה ומתאימה לכל צבע או עיצוב קיים. כמו כן, למרות שהיא מתכלכלת די מהר בגלל השקיפות, קל מאוד לנקות אותה ולהסיר סימנים או טביעות ידיים. נוסף על כל אלו, מעקה הזכוכית מהווה בונוס משמעותי למי שמגדל ילדים או חיות מחמד בבית, שכן הוא נחשב למאוד בטיחותי.

בטיחות מעקה הזכוכית

התקנת מעקה זכוכית מחייבת עבודה בכפוף לנהלי בטיחות. ישנו תקן בטיחות מחייב, לפיו כל הזגגים עובדים, ובאמצעות הידע והניסיון שלהם מבטיחים התקנה בטוחה ואחראית. התקן מוחלק לשלושה רכיבים: גובה המעקה, עובי וסוג הזכוכית. כאשר אתם בוחרים במעקה זכוכית לבית שלכם, ודאו שאתם עובדים עם אנשים עם תקן בטיחות ובעלי ניסיון בתחום.

גובה המעקה

מעקה זכוכית שמותקן במרפסת צריך להיות בגובה מינימלי של 105 סנטימטרים מהרצפה, ואילו אם הוא מותקן בפנים הבית עליו להתנשא ל – 95 סנטימטרים לפחות.

עובי הזכוכית

פעם התקן קבע כי הזכוכית המולחמת במעקה צריכה להיות בעובי של 10X10 מ"מ, משמע כל שכבת זכוכית מכלל השכבות מגיעה לעובי של 10 מ"מ לבדה. במהלך השנים חל שינוי בתקן, כך שכבר לא מגדירים עובי מינימלי למעקה הזכוכית. מה שכן, התקבע נוהג והוא התקנה של מעקה בעובי מינימלי של 8X8 מ"מ לפחות.

סוג הזכוכית

יש הבדלים בסוגי הזכוכית המותקנים בחוץ ובפנים: אם מדובר במעקה זכוכית שמותקן במרפסת, יש להשתמש בזכוכית רבודה ומחוסמת, ואילו אם מדובר במעקה שמותקן בתוך הבית אז זכוכית מחוסמת. מה ההבדלים בין השניים?

  • זכוכית רבודה – זכוכית מסוג זה מורכבת משתי שכבות מודבקות של זכוכית, שביניהן חוצצת שכבה פלסטית. החציצה באה למנוע התנפצות של הזכוכית לרסיסים במקרה שבו נוצר סדק או שבר בזכוכית. השכבה הפלסטית חיונית במקרה זה, שכן אם מרפסת תתנפץ זה עשוי לפגוע בבריאותם של השכנים.
  • זכוכית מחוסמת – זכוכית מסוג זה עוברת תהליך הקרוי חיסום, כלומר מחממים את הזכוכית בטמפרטורה גבוהה ואז דואגים לקרר אותה במהירות. תהליך החימום והקירור המיידי נועד לחזק ולהגדיל את עמידותה של הזכוכית הגולמית פי 4 מהנורמה.

איזה צבע אבחר למעקה הזכוכית שלי?

ישנם מספר סוגים של מעקי זכוכית:

  1. זכוכית שקופה וסטנדרטית- הזכוכית השקופה, המוכרת והפופולרית. לעתים, הזכוכית הופכת עם השנים מעט ירוקה, זאת לאור העופרת שמצויה בחומר.
  2. זכוכית אקסטרה קליר – זוהי זכוכית שנשעה בה תהליך של הוצאת העופרת, כך שאין בה סכנת שינוי צבע לירוק. יחד עם זאת, ההבדל כמעט ולא ניכר כאשר המעקה נבחר לטובת מרפסת חוץ.

ההבדל בין השניים ניכר בעיקר כאשר צובעים את הזכוכית, אז הפיגמנט הירוק בזכוכית שקופה תופס מקום והצבע מושפע ממנו.

  1. זכוכית חלבית – זכוכית ששני החלקים החיצוניים בה שקופים, וביניהם יש חלק פנימי בצבע לבן. השילוב של שלוש השכבות הללו יוצר מראה אטום. לרוב מדובר בזכוכית דקה יותר, ולכן ניתן להתקין אותה רק אם בסיס המעקה עשוי מברזל או אלומיניום לשם יצירת מעטפת חזקה. כמו כן, הזכוכית הפנימית ניתן לצביעה, ואף ניתן להתקין בה הדפסים או ציורים אהובים.

מעקות עם דגם הזכוכית הפכו לבחירה הראשונה של מיטב האדריכלים ומעצבי הפנים בכל רחבי העולם. יתרונם הבולט הוא במראה העיצובי הנקי המשדר יוקרה, מודרניות ואלגנטיות.

ברוטמן עבודות זכוכית אתם יכולים לבחור את הגודל המדויק של כל מעקה, את העובי של כל זכוכית ואת הגימור של כל פלטה. אנו מקפידים על חדשנות, מקצועיות ושירות ומביאים אליכם את המילה האחרונה בתחום מעקות זכוכית. הזכוכית בה אנו משתמשים הינה זכוכית מחוסמת עבה ואיכותית העומדת בסטנדרטים גבוהים במיוחד של חוזק ועמידות.  

התקנת המעקות יכולה להתבצע ע"ג עמודי נירוסטה, מאנטים צידיים או מעקות זכוכית שתולים. ניתן לבחור מעקות מזכוכית שקופה, קליר, חלבית (צריבת חול), מודפסת או צבועה.

המעקות שלנו מיוצרות על פי תו תקן ישראלי ודרישות הלקוח. עמידות, חוסן ובטיחות הם אבני היסוד של כל מעקה, שלפני הכול נועד לייצר מרחב בטוח, משענת יציבה, וחוצץ עמיד בין חללים שונים.

עבודות אחרונות שלנו

רוטמן מקלחונים

למגיעים מהאתר יש הטבות מיוחדות!